Wakacje w obrębie miasta – co wybrać?

Każdy z nas potrzebuje czasem wypoczynku w bliskości natury – zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Planując czas z najbliższymi, powinniśmy przemyśleć wszystkie rozrywki dedykowane uczestnikom w każdym wieku. Dokąd najlepiej się udać, by zapewnić najmłodszym zdrowy, aktywny wypoczynek na łonie natury?

Pomysłów na zorganizowanie wartościowego czasu w gronie najbliższych istnieje bez wątpienia dużo. Nawet w przypadku gdy przewidujemy zostać na sobotę i niedzielę w granicach miasta, nie oznacza to, że musimy rezygnować ze swoich zaplanowanych aktywności. Wielbiciele natury mogą bez wahania przejść się do ogrodu zoologicznego czy też papugarni, świetnym pomysłem bez wątpienia jest też ogród botaniczny. Najaktywniejsi z nas ochoczo udają się na rowery lub rolki do parku w swojej okolicy albo biegają w otwartych na rodziny maratonach i podobnych imprezach sportowych dla uczestników w dowolnym wieku. Trzeba sprawdzić także coraz popularniejszą opcję, jaką jest park linowy Łódź to bez wątpienia miejsce, w którym znajdziemy ich kilka – bez problemu wybierzemy ten umiejscowiony najbliżej miejsca zamieszkania.

Co z takimi osobami, które preferują bestroski wypoczynek? Istnieje naprawdę sporo miejscówek, które zadowolą wszystkich miłośników leniuchowania. Sztuczne plaże, fontanny, wszechobecne leżaki… a dla chwili odpoczynku od upału korzystnie jest udać się nad wodę czy też po prostu do aquaparku. Po rozrywce i wypoczynku przychodzi czas na pyszne lody, które kochają wszystkie dzieciaki. Ciekawą propozycją jest też kino na trawie, miejskie festiwale smaków czy eventy kulturalne dla każdego. To wszystko jest zlokalizowane dosłownie w zasięgu kilku kilometrów – wystarczy nieco się tym zainteresować.

Może Ci się również spodoba