Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Z jakimi kosztami musisz się liczyć biorąc rozwód?

2 min read
porady-prawne-łódź

Rozwód to zwykle bardzo ciężki czas nie tylko dla samych małżonków, ale także dla całej rodziny, a przede wszystkim dzieci. Etap ten jest bardzo wymagający w sensie emocjonalnym, a dodatkowo bardzo ważne jest również to, aby dochować wszelkich niezbędnych formalności dotyczących sprawy rozwodowej.

Czy muszę przy rozwodzie korzystać z porad prawnika?

Obecnie coraz więcej małżeństw rozpada się. Ludzie częściej decydują się na rozwody, co jest z pewnością także wynikiem zmieniających się czasów. Aktualnie dla społeczeństwa stają się one czymś powszednim. Również dostęp do kancelarii prawnych staje się coraz bardziej powszechny, a to sprawia, że coraz częściej też decydujemy się na rozwody. Podejmując tak poważny krok, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czy chcemy prowadzić swoją sprawę samodzielnie, czy też skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, jakim jest adwokat bądź radca prawny. Oczywiście porady prawne w sprawie rozwodowej nie są obowiązkowe, jednak warto pamiętać, że mogą one znacznie ułatwić całe postępowanie. Często rozwód bywa bardzo skomplikowany, szczególnie, gdy ma być przeprowadzony z orzeczeniem o winie jednego z małżonków, a w grę wchodzi kwestia opieki nad małoletnimi dziećmi. Wówczas zdecydowanie warto skorzystać z pomocy profesjonalnego prawnika, który dopilnuje wszelkich formalności, a dzięki temu sprawi, że choć w tej kwestii będziemy mogli być spokojniejsi, co z pewnością przełoży się znacznie na nasz komfort psychiczny.

Ile trzeba zapłacić za rozwód?

Nie można jednoznacznie określić, ile zapłacimy podczas rozwodu za porady prawne Łódź, Warszawa czy Kraków to duże miasta, w których z pewnością znajdziemy profesjonalnego prawnika w konkurencyjnej cenie. Koszty pełnomocnika będą jednak zawsze zależały przede wszystkim od stopnia skomplikowania danej sprawy. Jeśli będzie ona wyjątkowo zawiła i wielowątkowa, musimy liczyć się z większą ceną za poprowadzenie naszego rozwodu. Będzie on bowiem wymagał od prawnika dużego zaangażowania oraz poświęcenia sporej ilości czasu. Oprócz kosztów profesjonalnego pełnomocnika, składając pozew rozwodowy, jesteśmy zobowiązani ponieść również opłatę sądową w wysokości 600 zł.