Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Taśmy TRX – jak ćwiczyć na nich brzuch

2 min read
tasmy-trx

Pasy TRX to sprzęt wykorzystujący masę Twojego ciała jako obciążenie. Jednym z warunków efektywnego treningu jest tu utrzymanie prawidłowej postawy ciała, która zależy m.in. od aktywności mięśni brzucha. Jak trenować z TRX, żeby mieć piękny brzuch?

Taśmy TRX poprawią sylwetkę

Choćbyśmy nie wiem ile pracowali nam mięśniami naszego brzucha i stosowali drakońską dietę żeby je odsłonić, to dopóki się nie wyprostujesz, nic nie zobaczysz. Po prostu zaakceptuj prawdę, że nie ma ładnego brzucha, bez poprawnej sylwetki. Zaokrąglone barki i odcinek piersiowy sprawią, że na brzuchu będzie widoczna każda fałdka, ale do tego cała sylwetka będzie wydawać się bardziej przysadzista. Z kolei pogłębiona lordoza lędźwiowa sprawi, że nasz tył będzie wyglądać jak kaczy kuperek, a dolne partie brzucha będą zwisać bardziej niż powinny,. Na szczęście wszystkie te problemy pomogą Ci zminimalizować taśmy TRX. W absolutnie każdym ćwiczeniu, konieczne będzie utrzymanie prawidłowej postawy.

Pasy TRX – możesz ćwiczyć wszędzie

Mięśnie brzucha są stworzone do stawiania czoła wyzwaniom sprawnościowym. To dzięki ich prawidłowemu działaniu nie tylko mamy piękną talię, ale też nie boli nas kręgosłup i możemy poruszać się szybciej i dużo pewniej. Z punktu widzenia wielu systemów treningowych brzuch można trenować nawet codziennie, ale co zrobić, gdy nie mamy sprzętu, a brzuszków zrobiliśmy i już zdecydowanie dosyć (tak, z nimi można przesadzić). Pasy TRX mają tę ogromną zaletę, że możesz je zabrać ze sobą wszędzie, a ilość możliwych modyfikacji wystarczy Ci do końca świata i jeden dzień dłużej. Dzięki temu możesz trenować brzuch codziennie, na różne sposoby.

Top 3 ćwiczenia na brzuch z wykorzystaniem taśmy TRX

  1. Pike/Scyzoryk

Ustaw się w podporze przodem, umieszczając nogi w pętlach TRX. Utrzymując barki nad nadgarstkami, skieruj biodra mocno w górę, przyciągając proste nogi do klatki piersiowej. Możesz sobie wyobrazić, że chcesz ustawić tułów jak najbardziej pionowo nad dłońmi.

  1. Wahadło

Ustaw się w podporze przodem, umieszczając nogi w pętlach TRX. Utrzymując barki nad nadgarstkami, kieruj obie nogi z boku na bok, lekko je skręcając, jakby były wahadłem.

  1. Wspinaczka górska

To ćwiczenie jest możliwe do wykonania również bez taśmy TRX, ale z tym sprzętem nabiera nowego wymiaru. Ustaw się w podporze przodem, umieszczając nogi w pętlach TRX. Utrzymując barki nad nadgarstkami i nieruchomy tułów naprzemiennie przyciągaj kolana do klatki piersiowej. Co ważne, staraj się utrzymać stopy na jednej wysokości.