Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Składniki odżywcze przy endometriozie – przydatna ściąga

3 min read

Niepozorne praktyki dotyczące naszego stylu życia mają potencjał aby wpłynąć na wystąpienie zwiększonego problemu endometriozy i potęgować ryzyko choroby. Wybory tego typu decydują także o tym, w jakim stopniu uciążliwe będą zaburzenia a ponad to oraz jak efektywna jest terapia wędrującej śluzówki macicy.

W każdym przypadku należy wykonać kompleksowe  badania, aby móc z całą odpowiedzialnością połączyć pewne dania oraz przyzwyczajenia wyznaczające wartość stylu życia z rozwojem lub pogorszeniem gruczolistości macicy, wypisane w dalszej części tekstu  kwestie mają potencjał aby źle oddziaływać na chorobę. Mając to wszystko na uwadze już wiesz co to jest endometrioza – idąc za ciosem należy dociec, jakiego jedzenia unikać.

Co należy odstawić cierpiąc na endometriozę?

Metoda odżywiania bogata w niesprzyjające nam tłuszcze nasycone oczywiście jest zgubna dla nas wszystkich, nie tylko chorych, ale już bez wątpienia dla tych pań, których dotknęła endometrioza Objawy mogą przez to stać się jeszcze silniejsze. Statystyki jednogłośnie oznaczają popularność  wykrycia endometriozy wśród kobiet, które mają w diecie więcej niepożądanych tłuszczów, które znajdziemy w:

· żywności przygotowanej w gorącym tłuszczu,
· przetworzonej żywności,
· ’śmieciowym jedzeniu’.

Zdecydowanie nieodpowiednie będzie również konsumowanie dużych ilości wołowiny. Pewne testy sygnalizują większe niebezpieczeństwo występowania wędrującej śluzówki macicy przy zwiększonym spożyciu wołowiny.Niemal identyczny scenariusz jawi się gdy chodzi o gluten. Jeśli frapuje Cię gruczolistość macicy w trakcie trwania ciąży – kwestia glutenu także Ci się przyda.

Prawie tak samo,jeżeli chodzi o pokarmy, które determinują stężenie hormonów w organizmie, zwłaszcza na poziom estrogenów, mają możliwość niewłaściwie wpływać na kobiety z gruczolistością macicy.Bezwzględnie także należałoby ograniczać spożywanie tych, jakie towarzyszą stanom zapalnym w ciele a co więcej przyczyniać się do dalszego bólu i postępu dolegliwości. Zgubny wpływ mają: kofeina i alkohol.

Składniki pokarmowe, które mogą pozytywnie wpływać na endometriozę:

Żeby leczenie endometriozy okazało się bardziej znacznie bardziej skuteczne, można także hamować zapalenia oraz wszelkie dolegliwości związane z bólem wywołane przez tę przypadłość, układając optymalnie zbilansowaną dietę, jaka będzie przeważająco bogata w warzywa oraz  ma niezbędne dawki witamin oraz soli mineralnych. Dołącz do codziennie spożywanych dań produkty włókniste, przede wszystkim owoce i warzywa, rośliny strączkowe i produkty pełnoziarniste. Ważne są także pokarmy bogate w żelazo, na przykład:

· warzywa liściaste (ciemne),
· kapusta szparagowa,
· fasola,
· pełne ziarna,

Ordynowana będzie też żywność bogata w nieodzowne tłuszcze,na przykład ryby morskie, orzechy włoskie, nasiona chia i nasiona lnu, a dodatkowo produkty dostarczające składniki przeciwutleniające, znajdujące się w kolorowych warzywach i owocach, na przykład cytrusy (zwłaszcza pomarańcze), jagody, pełna czekolada, szpinak oraz buraki.

Upewnij się, iż zwracasz uwagę na to, jak Twoje ciało reaguje w trakcie przyjmowania specyficznych składników pokarmowych. Zapisywanie przyjmowanych dań czy wszystkich związanych z tym objawów będzie decydujące.