Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Ręcznik dla noworodka – jak wybrać?

2 min read

Każda spodziewająca się dziecka lub świeżo upieczona mama wie, że maluszek wymaga szczególnej troski i ochrony. Dbając o noworodka, należy przemyśleć każdy szczegół. Z pozoru nieistotne rzeczy, w praktyce mogą okazać się bardzo ważne. Oprócz środków czystości czy ubranek, warto przemyśleć sprawę zakupu odpowiednich ręczników.

Ręczniki dla dzieci – jak wybrać?

O ile starsze dzieci, mogą używać zwykłych, frotowych czy lnianych ręczników, ręczniki dla noworodków muszą być delikatne i bezpieczne. Skóra noworodków wymaga specjalnego traktowania, ręcznik zatem musi być nie tylko estetyczny wizualnie ale także bardzo miękki. Ręczniki dla noworodków muszą być często prane, gdyż są siedliskiem bakterii. Warto więc zakupić egzemplarz, który będzie trwały i nie zepsuje się po jednym praniu. Kupując więc ręczniki dla dzieci warto zwrócić szczególną uwagę na skład tkaniny. Bardzo istotne są także właściwości chłonne ręcznika. Zbyt długie wycieranie noworodka, może skutkować podrażnieniami skóry. Maluszkowi może być także nieprzyjemnie, jeśli zbyt długo po wyjęciu z cieplutkiej wody, będzie nieubrany a lekko mokry.

Bardzo ciekawe i funkcjonalne są ręczniki dla dzieci z kapturkiem. Wiele matek chwali sobie takie rozwiązanie. Przy wyborze ręcznika ważny jest również jego rozmiar. Nie jest tajemnicą, że dzieci bardzo szybko rosną. Chcąc zapewnić dziecku porządny ręcznik na dłużej, warto wybrać większy egzemplarz. Dzięki dużemu rozmiarowi, stópki dziecka nie będą odkryte i unikniemy nieprzyjemnych przeziębień.

Jak dbać o ręcznik noworodka?

Oprócz zakupu idealnego egzemplarza, niezwykle ważne jest także odpowiednie obchodzenie z ręcznikiem. Właściwa pielęgnacja ręcznika jest niezwykle ważna. Aby zachować czystość i higienę, należy zakupić minimum dwa ręczniki dla dziecka. Ręczniki dla dzieci powinny być często prane, w delikatnych detergentach. Chcąc uniknąć podrażnień skóry u maluszka, należy wybierać takie proszki i żele, na których widnieje informacja, że są bezpieczne dla noworodków. By nie pogorszyć właściwości chłonnych ręczników, nie należy stosować płynów do płukania. Ręczniki dla dzieci bezwzględnie należy prasować. To dzięki wysokiej temperaturze pozbywamy się wszelkich roztoczy i bakterii. Dzięki prasowaniu eliminujemy także resztki użytych detergentów, które mogłyby uczulić najmłodszego członka rodziny.

Aby ręcznik posłużył przez dłuższy czas, należy wybierać wysoko gatunkowe egzemplarze, a także odpowiednio o nie dbać. Inwestycja w jakościowy ręcznik szybko się zwróci w postaci bezpieczeństwa oraz długiego, bezproblemowego użytkowania.