Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Moda szlafrokowa 2021 – co noszą kobiety?

2 min read
szlafrok damski

Szlafrok to ważna część garderoby każdej kobiety. Przed zakupem warto zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju szlafrok będzie dla nas najlepszy. Jednym z najważniejszych kryteriów jest materiał, z jakiego wykonany jest szlafrok – powinniśmy wybrać taki, który jest dopasowany do naszych potrzeb.

Szlafrok damski z bawełny lub frotte

Obecnie wciąż najbardziej popularne na rynku są szlafroki wykonane z bawełny lub szlafroki frotte. To one najlepiej posłużą każdej kobiecie po kąpieli lub prysznicu. Bawełna i frotte bowiem doskonale chłoną wodę. Dzięki temu nie będziemy potrzebować ręcznika do osuszania naszego ciała. Wystarczy, że po kąpieli lub prysznicu nałożymy szlafrok, a możemy być pewne, że nie zmarzniemy. Szlafroki z bawełny i frotte są również bardzo wygodne, a przede wszystkim – miękkie w dotyku. Być może nie są aż tak efektowne wizualnie, jak te wykonane z satyny lub jedwabiu, jednak ich walory funkcjonalne przekonały już niejedną kobietę do wyboru właśnie tego typu produktu. Warto pamiętać, że frotte nie jest aż tak chłonne, jak bawełna, jednak szlafroki wykonane z tego materiału są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku.

Szlafrok damski satynowy lub jedwabny

Szlafrok damski wykonany z satyny lub z jedwabiu to bardzo dobry wybór dla wszystkich kobiet, które lubią elegancko i szykownie wyglądać, nawet we własnym domu. Tego typu szlafroki nie są aż tak ciepłe, jak te wykonane z bawełny lub frotte, a także nie chłoną wody. Nie posłużą nam zatem jako zamiennik ręcznika, ani nie ogrzeją w zimniejsze dni. Szlafrok damski satynowy lub jedwabny będzie jednak idealny podczas upałów dzięki swojej przewiewności. Jeśli zależy nam na efektownym wyglądzie w zaciszu domowym, szlafroki tego typu będą świetnym wyborem. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów takich szlafroków. Jeśli nie mamy pomysłu, co kupić kobiecie na prezent, warto wybrać właśnie szlafrok satynowy lub jedwabny. Pamiętajmy jednak, że jest to dość droga inwestycja, szczególnie jeśli chodzi o szlafroki wykonane z jedwabiu.

Szlafrok damski wykonany z weluru

Kompromisem pomiędzy szlafrokami bawełnianymi i frotte, a szlafrokami z jedwabiu i satyny, są te wykonane z weluru. Jest to materiał bardzo miły w dotyku i elegancko wyglądający. Szlafrok damski welurowy będzie więc zarówno dawał ciepło (a więc nada się jako okrycie wierzchnie stosowane po kąpieli lub prysznicu), jak i wspaniale wyglądał. Z pewnością każda kobieta będzie dobrze się w nim prezentować. Dla niektórych osób ważna jest także cena tego typu produktów. Szlafroki wykonane z weluru prezentują się nie gorzej niż satynowe lub jedwabne, a są od nich dużo tańsze.