Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Jak kąpiel zamienić w zabawę?

2 min read

Małe dzieci, często wbrew wszelkiej logice najbardziej nie lubią tych czynności, które są dla nich dobre i zdrowe. Są to posiłki, spanie, czy właśnie kąpiel. Dlatego sprytne mamy coraz częściej sięgają po nietypowe rozwiązania, takie jak ręcznik z kapturkiem, by nauczyć dzieci zdrowych nawyków.

 

Jak dobrać elementy kąpieli dla dziecka, by dobrze bawiło się w wannie?

Najważniejsze, by utworzyć dziecku iluzję, ze wykonywana teraz czynność jest przyjemna i może być zabawą. Warto w tym celu sięgnąć po kolorowy płyn do kąpieli, ulubione zabawki i ręcznik z kapturkiem. Wszystko to w połączeniu może wydać się dziecku świetną zabawą, a dla ciebie może być szansa na regularne i spokojne kąpiele. Bawiąc się zabawkami, dziecko pobudza swoją wyobraźnię i kształtuje kreatywność. To bezcenna cecha dla każdego dorastającego dziecka. Osuszając jego ciało ręcznikiem z kapturkiem, możesz wydłużyć zabawę w supermena lub innego bohatera w pelerynie. Wszystko to w celu pokazania dziecku jak przyjemna i pożyteczna może być kąpiel.

 

Ręcznik z kapturkiem, czyli najprostszy sposób na osuszenie ruchliwego dziecka

Każda mama pokocha ręcznik z kapturkiem. Wystarczy nałożyć dziecku na główkę ręcznik, a jego resztą w trakcie osuszać jego ciało. Nawet przy ruchliwym i aktywnym dziecko, nie będzie problemu związanego z odrzucaniem ręcznika lub jego odpychaniem. Dziecko będzie miało je praktycznie na sobie. Włosy malucha w trakcie całego osuszania, również nie pozostaną mokre, dzięki kapturkowi. Można urozmaicić taki ręcznik motywami z bajki lub innymi wzorami, tak, by dziecko mając je na sobie, przenosiło się do świata swoich ulubionych bohaterów. Dzięki temu nie będzie chciało ściągnąć kaptura z głowy, a ty możesz być spokojna, że nawet mokre po kąpieli, nie przeziębi się. Ręcznik z kapturkiem jest świetną alternatywą dla każdego dziecka i najlepiej sprawdza się w połączeniu ze świetną zabawą i przyjemną kąpielą. Skutecznie zastępuję zwykły ręcznik. Ważne by ten z kapturem był miękki i ciepły. Otulając dziecko po kąpieli właśnie takim, będziesz miał pewność, że nie zmarznie i będzie mu bardzo przyjemnie.