Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Co po stłuczce nie z Twojej winy?

2 min read

Injured woman feeling bad after having a car crash

Nawet najlepszym kierowcom (za jakiego się uważam) zdarzają się nieprzyjemne zdarzenia drogowe. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co wydarzy się na trasie, dlatego dobrze jest wiedzieć co robić w wypadku stłuczki.

Co powinno zawierać oświadczenie?

Jeśli nie jesteś winny w zdarzeniu drogowym, a drugi kierowca przyznaje się do winy podstawową sprawą jest spisanie przez niego stosowanego oświadczenia. Wynika z niego, że wyłączna i całkowita wina leży po jego stronie. Należy napisać wszystkie niezbędne informacje: dokładne miejsce i czas zdarzenia (o czym przekonałem się na własnej skórze), numery rejestracyjne obu samochodów oraz ich marki i modele, numery polis OC, dane kierowców. Dobrze jest sporządzić odpowiedni rysunek. Takie oświadczenie zawsze musi być podpisane przez sprawcę. Należy wiedzieć, że gdy w wyniku zdarzenia są ranni zawsze należy wezwać policję.

Kiedy uzyskamy odszkodowanie?

Standardowo ZUS ma 30 dni na wypłatę odszkodowania Kraków to miasto w którym miałem ostatnio stłuczkę. Okazało się jednak, że sprawca nie podał dokładnego zdarzenia. Szybko przekonałem się, że oprócz zwyczajnego pecha jaki miałem w ten dzień, mój pech polegał także i na tym, że szkolenie odbywało się w tym mieście – jest tu wyjątkowo dużo wypadków i stłuczek. Na szczęście żaden człowiek nie ucierpiał w wyniku stłuczki.

„Odszkodowania Kraków” – popularna reklama w mieście Kraka

Nie bez przyczyny w Krakowie jest wiele reklam z napisem „Odszkodowania Kraków”. To właśnie w tym mieście odnotowuje się bardzo dużą liczbę wypadków i stłuczek. Jest to związane z tym, że miejscowość jest popularnym celem odwiedzin turystów z całego świata i siedzibą wielu uczelni oraz kulturalnych wydarzeń. Duży ruch pieszych i rowerzystów nie sprzyja bezpieczeństwu. Czy to w Krakowie czy w innym mieście zawsze należy zachować zimną krew podczas stłuczki, aby wiedzieć co zrobić i uzyskać później stosowne odszkodowania Kraków ma wiele komisariatów, nie wahajmy się więc wezwać policję, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości drugiego kierowcy.