Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Co nosić w upały – jakie materiały będą najlepsze?

2 min read
Dzianiny jersey

Każdy czeka z upragnieniem na lato, a kiedy temperatura przekracza 30 stopni, pojawia się problem z ubieraniem. Materiały, które wkładamy na siebie latem, powinny być przewiewne, nie przyklejać się do skóry oraz wchłaniać pot – dzianiny jersey i bawełna to dobre przykłady.

Najlepsze materiały na lato

Zanim zakupisz ubrania na lato, sprawdź ich skład, gdyż w trakcie letnich miesięcy odpowiedni materiał odgrywa kluczowe znaczenie. Co z tego, że sukienka czy koszula wyglądają bardzo atrakcyjnie na manekinie, kiedy noszenie będzie wiązało się z szeregiem nieprzyjemnych doznań, a nawet wywoła podrażnienia, odparzenia i wysypkę. Należy wybierać wśród naturalnych materiałów – tylko one przekładają się na odczuwany komfort.

Absolutnym numerem jeden wśród materiałów jest bawełna. Ta dzianina pozwala skórze oddychać, a do tego pięknie się prezentuje w różnorodnych stylizacjach.

Drugim w kolejności cennym materiałem jest wiskoza, która łączy funkcjonalność i wygodę. Materiał bardzo często spotyka się z bezpodstawną krytyką. Powstaje przy pomocy włókien roślinnych, a dokładnie celulozy, czyli jest w pełni naturalny. W trakcie noszenia ubrań z wiskozy możesz czuć się lekko i przewiewnie. Oprócz tego posiada bardzo cenną właściwość – szybko chłonie wilgoć, czyli na ubraniach nie pojawiają się niekorzystne ślady potu.

Dzianiny jersey to kolejna propozycja. Materiał powstaje z włókien wełnianych oraz bawełnianych, dzięki czemu ubrania są nie tylko delikatne i miękkie, ale jednocześnie przed długi czas nie widać po nim oznak użytkowania. Dzianina jersey służy do uszycia męskich oraz damskich ubrań – począwszy od delikatnych bluzeczek i spódnic, a kończąc na męskich szortach i strojach kąpielowych. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku i przewiewny, a niewielki dodatek elastanu jeszcze bardziej poprawia komfort w trakcie noszenia.

Len to delikatny materiał, który znany jest przede wszystkim ze swojej przewiewności i miękkości. Brak elektryzowania i znaczna higroskopijność sprawia, że można czuć się komfortowo nawet w trakcie uciążliwych upałów. Na uwagę zasługują właściwości hipoalergiczne, dzięki czemu to opcja stworzona nawet dla najmłodszych użytkowników. Zapewnia także ochronę przed promieniami UV.

Seersucker to materiał, który można rozpoznać po marszczonej strukturze. Ubrania nie przylegają do ciała, dzięki czemu atrakcyjny wygląd łączy się z komfortem w trakcie noszenia. Właściciele ubrań z seersucker oszczędzają czas, gdyż nie trzeba ich prasować.

Podsumowując, latem powinniśmy nosić bawełnę i len, dobrze sprawdzą się także dzianiny jersey. Unikaj nylonu, poliestru i akrylu.