Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Brytyjska służba zdrowia – co proponuje Polakom

2 min read

Wielokrotnie narzekamy na polską służbę zdrowia. Główne zarzuty to zdecydowanie zbyt długi czas spędzany w kolejkach do gabinetów, oraz rejestracja do specjalistów na odległe terminy. Do tego ceny za leczenie prywatne i podejście lekarzy. A zdałoby się jedynie zestawić służby medyczne w naszym kraju i na Wyspach Brytyjskich, by zauważyć wielkie różnice na korzyść Polski.

Polska apteka UK – naprzeciw potrzebom rodaków

Ilu nie zapytałby Polaków w Wielkiej Brytanii, przeważnie wolą wybrać leczenie u naszych lekarzy niż lokalnych. Nawet jeśli trzeba doliczyć koszty dojazdu oraz wziąć pod uwagę trudności w ustaleniu terminów, polski lekarz zdecydowanie gwarantuje trafność diagnozy i skuteczność leczenia. Z tych samych przyczyn wielkim zainteresowaniem legitymuje się apteka online UK, która proponuje nabycie środków leczniczych znanych w kraju, nie tylko medykamentów bez recepty, ale także kosmetyków oraz ziół. Dodajmy do tego, że nie tylko lekarze udzielają porad, ale farmaceuci również.

Choć może to zaskakiwać, wizyta u lekarza pierwszego kontaktu w Zjednoczonym Królestwie może skończyć się poradą na podstawie informacji znalezionych w Google. Istnieje jednak wielka zaleta tej sytuacji – wiemy, co nas czeka i można sporo zaoszczędzić, nie korzystając z takiej diagnozy u specjalisty.

Obie służby zdrowia posiadają różnice bardzo wyraźne Diagnozy orzekane przy pomocy internetu to tylko niewielki wycinek dysfunkcji, do których doprowadziła brytyjska opieka zdrowotna. Wiele wysiłku kosztuje samo umówienie się na wizytę przez telefon, ponieważ często oznacza to konieczność ponawiania prób połączeń, bez pewnego skutku. Potrzebujący pomocy pacjent traci przy telefonie cenne dni, w niektórych przypadkach nawet do kilkunastu. Przypadki niecierpiące zwłoki teoretycznie mogą skorzystać ze szpitalnych izb przyjęć i specjalnych oddziałów, lecz w praktyce to pielęgniarka wstępnie zbiera wywiad, a nawet bada i decyduje, czy chory faktycznie wymaga szybkiej porady u specjalisty.

W czym może pomóc apteka online UK?

Jeśli wziąć pod lupę zwyczaje miejscowych medyków, ale i ceny, rodaków raduje alternatywne rozwiązanie, jakim jest apteka online UK. UK nie charakteryzuje się zbyt dobrym poziomem ogólnodostępnego lecznictwa, ale za sprawą aptek polskich pojawia się szansa zakupu polskich produktów medycznych w korzystnej cenie.