Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

7 faktów i mitów na temat picia wody

3 min read
generator wody wodorowej

Woda jest niezbędnym elementem życia. Wypłukuje z organizmu sole, toksyny i inne szkodliwe dla zdrowia substancje. Dzięki niej w komórkach nieustannie odbywa się proces transportu różnych związków. W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat tego istotnego płynu. Jednak które z nich są prawdziwe? Czy generator wody wodorowej jest naprawdę najlepszym urządzeniem do otrzymywania najzdrowszej postaci wody?

Każdy powinien wypijać 8 szklanek wody dziennie – mit

Mimo że woda jest najbardziej ekonomicznym i najłatwiejszym płynem do utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia, najnowsze zalecenia ekspertów ds. żywienia wskazują, iż kobiety powinny starać się dwa litry lub osiem szklanek wody dziennie, a mężczyźni – trzy lub 12 szklanek. Statystyki te obejmują zarówno wodę, jak i inne płynne substancje, np. zupy. Dotychczasowe osiem szklanek wody prawdopodobnie wywodzi się z niedawno obowiązujących zaleceń, wskazujących zapotrzebowanie na wodę w zależności od zapotrzebowania kalorycznego (spożywanych kalorii). Najnowsze zalecenia odnoszą się do całkowitego spożycia płynów, a nie tylko wody.

Woda pitna wypłukuje toksyny z organizmu – fakt

Chociaż woda nie wykazuje właściwości neutralizujących toksyny, nerki wykorzystują ją, aby pozbyć się niektórych produktów odpadowych. W przypadku niedostarczania do organizmu odpowiedniej ilości wody, nerki nie mają takiej ilości płynu, jakiej potrzebują do prawidłowego wykonywania swojej pracy. Gdy organizm nie dostaje wystarczającej ilości wody, to odpady metaboliczne nie zostają usunięte w odpowiedniej ilości, a organizm utrzymuje niepotrzebne toksyny, co negatywnie wpływa na zdrowie.

Woda pitna oddziałuje na utrzymanie wilgotności skóry mit

Niegdyś uważano, iż właściwe nawodnienie prowadzi do uzyskania efektu odżywionej, młodzieńczej skóry, jednak tak naprawdę ilość spożywanej wody ma prawdopodobnie niewiele wspólnego z tym, w jakim stanie jest skóra. Gdy człowiek nie jest mocno odwodniony, picie dużych ilości wody nie zapobiegnie wysuszeniu skóry. Tak naprawdę poziom nawilżenia skóry nie jest zdeterminowany przez czynniki wewnętrzne. Czynniki zewnętrzne, takie jak twardość wody, oczyszczanie skry, zanieczyszczenia środowiska oraz liczba i funkcjonowanie gruczołów tłuszczowych, decydują o tym, czy skóra ma tendencję do przesuszania i czy jest ona ucha.

Woda pitna wspiera odchudzanie – fakt

Woda pitna nie jest bezpośrednim powodem utraty wagi, jednak może pomóc w tym procesie. Woda zastępuje inne kaloryczne napoje w diecie, co przyczynia się do zmniejszenia ogólnej ilości kalorii. Co więcej, wypicie przed każdym posiłkiem szklanki świeżej wody sprawia, że szybciej jest odczuwalna sytość, więc założenie jest takie, że spożyta zostanie mniejsza ilość kalorii.

Żółty mocz to objaw odwodnienia – mit

Mocne zabarwienie moczu może oznaczać odwodnienie, jednak nie każdy żółty mocz jest powodem do niepokoju. Nerki filtrują produkty odpadowe oraz ponownie absorbują wodę i inne użyteczne substancje z krwi, przez co kontrolują objętość oraz stężenie oddawanego moczu. Odwodnienie przyczynia się do zwiększonego stężenia moczu, zmieniając jego kolor na ciemnożółty. Najlepiej, gdy mocz ma kolor słomkowo-żółty. Jednak inne czynniki, takie jak stosowanie multiwitamin, mogą również być przyczyną żółtego zabarwienia moczu.

Uczucie pragnienia to znak odwodnienia – mit

Gdy rozpoczyna się uczucie pragnienia, to zazwyczaj każdy udaje się po szklankę wody. Jednak pragnienie nie musi oznaczać, iż organizm jest odwodniony. Odwodnienie zaczyna się wtedy, gdy stężenie substancji w krwi zwiększa się o minimum 2%, choć wielu ekspertów wykazuje początek odwodnienia od momentu, gdy wartość ta wynosi minimum 5%.

Generator wody wodorowej jako jeden ze źródeł wody najlepszej jakości – fakt

Generator wody wodorowej to urządzenie, które produkuje wodę cechującą się takimi właściwościami jak: dobroczynny wpływ na metabolizm, spowalnianie procesu starzenia się komórek, wzmocnienie odporności, wsparcie regeneracji organizmu, doskonale nawadnia oraz wspiera usuwanie toksyn z organizmu. To wszystko sprawia, iż woda, którą produkuje generator wody wodorowej, jest jedną z najzdrowszych na rynku.