Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Żyrandole do sypialni – modne materiały i kolory

2 min read
żyrandol do sypialni

Klasyczny Żyrandol do sypialni to oświetlenie wyposażone w kilka źródeł światła, których żarówki skierowane są do góry w ten sposób, aby nie oślepiały osób przebywających w tym pomieszczeniu. Wśród szerokiej oferty lamp wyróżnić można przede wszystkim Żyrandol do sypialni wykonany z naturalnych materiałów takich jak trawa czy drewno. Oświetlenie wykonane w tym stylu dostarcza delikatnego i zmysłowego światła. Dość dużą popularnością cieszą się kryształowe Żyrandole do sypialni o metalowej konstrukcji, w których delikatnie mieniące się kryształki sprawiają, że taka lampa stanowi dodatkowo niepowtarzalną ozdobę wnętrza.

Jakie klosze wybrać?

Ciekawym pomysłem na stworzenie w sypialni przytulnego klimatu jest zakup żyrandola posiadającego klosz. Wszystko dlatego, iż abażury dają wrażenie, iż światło nie razi tak mocno. Dodatkowo kreują one przyjemną, domową atmosferę. Decydując się na Żyrandol do sypialni z kloszem, warto poświęcić nieco więcej uwagi temu, by pasował do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie.

Jak rozmieścić żyrandole w sypialni?

Zastanawiając się nad tym, jak rozplanować oświetlenie w sypialni, warto najpierw zastanowić się, w jaki sposób jest spędzany czas w tym pomieszczeniu. Po takich wstępnych przemyśleniach zaleca się określić strefy funkcjonalne sypialni, które będą potrzebowały własnego źródła światłe. Takim oświetleniem może być:

  • Oświetlenie górne, główne – np. Żyrandol do sypialni umieszczony nad łóżkiem
  • Oświetlenie strefy łóżka – jest to dodatkowe oświetlenie usytuowane z boku łóżka;
  • Oświetlenie garderoby;
  • Oświetlenie toaletki.

Po podzieleniu sypialni na wyżej wymienione strefy można zauważyć, iż idealnym usytuowaniem żyrandola w sypialni jest miejsce, w którym będzie on pełnić funkcję oświetlenia głównego.

Jak dobrać rozmiar żyrandola do sypialni?

Rozmiar stanowi podstawowy parametr, który należy wziąć pod uwagę, wybierając Żyrandol do sypialni. W niewielkich pomieszczeniach duże i rozłożyste konstrukcje mają tendencję do przytłaczania, natomiast w przestronnych sypialniach niewielka forma może w prosty sposób zginąć i przestać spełniać swoją dekoracyjną funkcję. Na przykład w pomieszczeniu, które ma 8 metrów szerokości i 5 metrów długości, Żyrandol do sypialni może bez przeszkód mieć średnicę 70 cm.