Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Zrób to sam. Przydomowy plac zabaw

1 min read
Zrób to sam. Przydomowy plac zabaw

Wykonanie przydomowego placu zabaw dla dzieci nie powinno sprawić problemów majsterkowiczowi. Projektując takie miejsce szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na bezpieczeństwo naszej pociechy. Kupując wszelkie zabawki sprawdźmy atesty firm je produkujących i najlepiej sami, na zdrowy rozsądek przemyślmy ich działanie.

Na dobrym placu zabaw powinna obowiązkowo znaleźć się piaskownica, którą możemy zbić z kilku desek. Starajmy się jednak zrobić to tak, by dzieci nie pokaleczyły się na wystających gwoździach, lub nie nawbijały sobie drzazg. Większe atrakcje takie jak zjeżdżalnia, jesteśmy zmuszeni kupić, jednak sam „domek” do którego będzie ona przymocowana możemy wykonać samemu. Najważniejszym elementem jest dobre i pewne przymocowanie do podłoża, dlatego nie oszczędzajmy na tym materiałów budowlanych. W konstrukcji, tak jak w piaskownicy, zwróćmy uwagę na wystające elementy, by nie pokaleczyć naszego dziecka.

Ostatnim ważnym elementem przydomowego placu zabaw jest huśtawka. Tę najlepiej kupić, jeśli jednak mamy talent i chęci, możemy takową wykonać z drzewa lub metalu. Takie miejsce na świeżym powietrzu, na pewno zapewni mnóstwo frajdy naszym pociechom.