Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Planujesz kemping i nie wiesz jak? Oto 10 rzeczy, które przygotują Cię na wszystko

2 min read

Ostatnimi laty wypady na pola namiotowe stały się bardzo popularne. Niezależnie od tego, czy jest to wyprawa, amperem, samochodem z przyczepą kempingową, czy też pod namiot, warto zaopatrzyć się w pewne akcesoria do przyczep kempingowych, które z pewnością ułatwią życie. Które rzeczy przygotują na najróżniejsze sytuacje?

Akcesoria do przyczep kempingowych — co jest niezbędne podczas kempingu?

Rzeczami, które wręcz mogą nieraz uratować życie lub są wręcz niezbędne, można zaliczyć:

  1. Preparaty odstraszające owady – to środki, które skutecznie przegonią niechciane towarzystwo, a jak wiadomo, nie ma chyba nic gorszego od agresywnych końskich much i chmary krwiożerczych komarów.
  2. Młotek – jest to przedmiot, który przyda się nie raz podczas kempingowych wypadów. Można nim choćby oszczędzić sobie trudu wbijania śledzi do namiotu przy pomocy kamienia.
  3. Przenośny prysznic kempingowy – dzięki niemu dbałość o higienę stanie się o wiele łatwiejsze.
  4. Turystyczne mydło wielofunkcyjne i antybakteryjny żel do rąk – urlop na łonie natury wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami – wliczając te związane z higieną. Takie preparaty pomogą ustrzec się od niepotrzebnych zakażeń.
  5. Lodówki turystyczne – są one niezbędne zwłaszcza wtedy, gdy zabierając ze sobą żywność, zależy nam na jak najdłuższym zachowaniu jej świeżości.
  6. Lampy kempingowe – te akcesoria do przyczep kempingowych umilą atmosferę w długie wakacyjne wieczory.
  7. Stolik i krzesła – dzięki nim możliwe będzie zjedzenie posiłków na świeżym powietrzu.
  8. Pompka do materaca – urządzenie to pozwoli zaoszczędzić trud związany z napełnieniem materaca powietrzem przy pomocy własnych płuc.
  9. Śpiwory – pozwalają na ciepły i spokojny sen w chłodniejsze noce.
  10. Wyposażenie kuchenne – kubki, talerze, sztućce, garnki, palnik, a więc rzeczy, które pozwolą przygotować i zjeść posiłek w warunkach polowych.

Jak to wszystko pomieścić w aucie?

Akcesoria do przyczep kempingowych to jedno, a ubrania, kosmetyki, buty, sprzęt elektroniczny i cała reszta rzeczy codziennego użytku to już zupełnie inna sprawa. Tego jest tak wiele, że może pojawić się problem pomieszczenia tego wszystkiego w aucie. Aby zaoszczędzić nieco miejsca, zaleca się pakować rzeczy do toreb podróżnych, a nie do walizek.  Torby są o wiele bardziej elastyczne i łatwiej je „zgnieść”. Najcięższe rzeczy najlepiej umieścić na dnie bagażnika, a górę dopchać lżejszymi rzeczami. Całość można zabezpieczyć siatką przymocowaną do zagłówków oraz specjalnych uchwytów w bagażniku.

Duże możliwości daje również box dachowy, w którym lądują duże i lekkie rzeczy tj. np. parasol plażowy czy ubrania. To ostatnie zaleca się pakować w lekkie, składane torby turystyczne lub nawet worki na śmieci.