Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Leczenie osteoporozy – najpopularniejsze metody

2 min read

Zrzeszotnienie kości dotyka co trzecią kobietę na świecie i co piątego mężczyznę, po pięćdziesiątce. Statystyki mówią wyraźnie ile chorych boryka się ze złamaniami osteoporotycznymi które są konsekwencją tego schorzenia. Przyczyn występowania uciążliwej dolegliwości jest bardzo dużo, widocznych oznak choroby za to prawie tyle co nic. Schorzenie da się mimo wszystko spowolnić.

Zrzeszotnienie kości objawy oraz czynniki ryzyka

W Polsce już dwa miliony pań i panów w piątej dekadzie swojego życia zmaga się z osteoporozą; schorzeniem, które ewoluuje w dwóch kierunkach. Osteoporoza odmiany A nagminnie dotyka pacjentów w przedziale wiekowym 70-75 lat i jest konsekwencją osłabienia kości. Schorzenie odmiany B wyróżnia się regularną bądź nieznacznie zmniejszoną gęstością kości, ale za to obniżoną kondycją kości i z reguły manifestuje się między na przełomie piątej i szóstej dekady życia.

Okolicznościami podnoszącymi ryzyko jest głównie wiek, lecz także niedowaga czy skłonności przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przy zbyt niesatysfakcjonującej podaży minerałów i substancji regulujących,  a ponadto przy stosowaniu nadmiernej ilości używek i znikomej ilości ruchu, może rozwinąć się ta przewlekła choroba. Ta zaś przez miesiące i lata nie daje żadnych objawów zewnętrznych, w większości przypadków wykrywana jest głównie w momencie wystąpienia złamania.

Osteoporoza jak leczyć – regeneruj organizm środkami farmakologicznymi i odpowiednim pożywieniem

Spowolnienie zmian osteoporotycznych sprzyja zdwojeniu zalet, jakie daje farmakoterapia oraz rewolucja w zakresie tego co jemy i pijemy każdego dnia. Na samym początku kuracji polecane są leki resorpcyjne, mające priorytetowo ratować gęstość mineralną układu szkieletowego, dodatkowo zaleca się medykamenty o działaniu stymulującym do regeneracji tkanki kostnej.

Terapia stosowana w przypadku zdiagnozowania zrzeszotnienia kości dobierana jest indywidualnie, z tego powodu że jest to determinowane podług wariacji zmian osteopotoycznych. W pierwszej kolejności, jeszcze przed czasem kiedy zostaną podjęte konkretne kroki wykonuje się oznaczenia, które potwierdza, czy jest to osteopenia – stan na granicy osteoporozy, czy też choroba jest już w bardzo rozwiniętym stadium.

W przypadkach zarówno przyjmowania specjalistycznych leków lub zanim rozpoczniemy formalne leczenie  nikomu nie powinna być obca bezwzględna potrzeba wcielenia diety, która da nam szansę utrzymać wystarczającą ilość wapnia, białka, magnezu, potasu i witaminy D. Połączenie wszystkich wyżej wspomnianych porad a dodatkowo nieunikanie aktywności fizycznej, wspiera już w momencie rozpoczęcia kuracji, ale i odpowiada za zminimalizowanie ryzyka zachorowania.