Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Jak urządzić pokój dla dziecka?

1 min read
Jak urządzić pokój dla dziecka?

Wystrój dziecięcego pokoiku zazwyczaj przypada matce, gdyż to kobiety posiadają lepszy zmysł estetyczny. Już od początku ciąży, kobiety zastanawiają się jak powinien wyglądać pokój ich dziecka. Wiele par z urządzaniem pokoju czeka aż do poznania płci dziecka.

Jednak czy jest to konieczne? Przecież na świecie jest tyle neutralnych kolorów! Przygotowując pokój dziecięcy powinniśmy postawić na jasne i ciepłe kolory, najlepiej pastelowe, tak aby nie rozpraszały dziecka. Wybierając meble, postawmy na te dobrej jakości. Pamiętajmy, że dzieci szybko rosną i jeśli nie chcemy co sezon wymieniać mebli, kupmy takie, które mogą posłużyć przynajmniej kilka lat. Dobrze, jeśli meble będą miały zaokrąglone rogi i nie będą zbyt wysokie. Dzięki temu dziecko nie zrobi sobie krzywdy ucząc się chodzić, a jednocześnie będzie mogło samo sięgać po ulubione zabawki.

Warto pokusić się także o zakup dywanu, bo dzieci dużo czasu spędzają na podłodze, czy tego chcemy czy nie. Pamiętajmy też o dobrym oświetleniu, które przyda się do pierwszych książeczek i kolorowanek!