Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Jak urządzić łazienkę dla wielopokoleniowej rodziny?

2 min read
wanna dla seniora

Kiedy w jednym domu mieszka kilka pokoleń, w trakcie remontu łazienki trzeba pomyśleć o Wszystkich użytkownikach. Dlatego wanna dla seniora to podstawa, gdyż ułatwia zrelaksowanie obolałych mięśni, stawów oraz kręgosłupa, a w przypadku dzieci umożliwia zabawy wodą i przyjemne chlapania.

Jakich elementów nie może zabraknąć w łazience dla dużej rodziny?

Wanna dla seniora to absolutna podstawa, która będzie wykorzystywana przez wszystkich użytkowników. Zapewnia wygodę, pozwala zrelaksować się i odpocząć. Dzieci spędzają w niej fantastyczny czas w towarzystwie zabawek i baniek z mydła, najstarsi domownicy cieszą się z odprężenia ciała, a średnie pokolenie po długim tygodniu spędzonym w pracy i wychowaniu dzieci, może liczyć na chwilę relaksu. Jednak musi być ona odpowiednio dobrana, gdyż wraz z upływem czasu, starsi ludzie nie są w stanie poruszać się tak sprawnie jak w młodości. Z tego względu warto wziąć pod uwagę modele z otwieranymi drzwiczkami, albo przynajmniej bardzo niskie propozycje (wpuszczone w podłogę). Wanna dla seniora musi iść w parze z chodnikami wzbogaconymi o maty antypoślizgowe, dzięki którym podłoga jest przyjemna w dotyku, a ryzyko upadku jest naprawdę niewielkie. W łazience dla wielopokoleniowej rodziny bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Łazienka, z której korzysta wiele pokoleń, powinna mieć dwie umywalki znajdujące się w ciągu roboczym. W takiej sytuacji można uniknąć stresujących sytuacji i pośpiechu, gdyż dwójka, a nawet więcej domowników może równocześnie korzystać z łazienki i szykować się przed wyjściem z domu. Dobrym rozwiązaniem jest również przygotowanie oddzielnej toalety. Kolejka do łazienki o poranku skróci się, a także nikt nie będzie burczał pod nosem i wprowadzał nerwowej atmosfery, gdyż musi czekać za długo na swoją kolej. Duża rodzina oznacza częste pranie, kiedy pralka używana jest raz, a może nawet kilka razy dziennie. Nie warto montować jej w łazience, ale przygotować specjalne pomieszczenie służące za pralnię. Warto pomyśleć również o nabyciu automatycznej suszarki, która zdecydowanie ułatwi wykonywanie obowiązków domowych związanych z utrzymaniem odzieży w czystości. Jedno jest pewne, pralka nie ma miejsca w łazience, której używają dwa lub trzy pokolenia.