Przebojowy Dzieciak

portal przebojowych rodziców

Czym różnią się powszechnie stosowane produkty do prania?

2 min read
granulki do prania

Na rynku dostępnych jest kilka środków do prania, takich jak: kapsułki, proszek, płyn/żel czy granulki do prania. Stojąc przed sklepową półką, często zastanawiamy się, który detergent wybrać oraz czy ten wybór ma w ogóle znaczenie. Czym różnią się powszechnie stosowane produkty do prania?

Proszki do prania – co warto o nich wiedzieć?

Obecnie na półkach sklepowych znajduje się ogromna ilość proszków do prania, a on wyborze konkretnego produktu może przekonać opinia o proszku, cena albo zapach. W sklepach dostępne są proszki do prania białych rzeczy oraz kolorowych rzeczy. Największą zaleta proszków do prania jest to, iż bardzo dobrze radzą sobie z trudnymi plamami. Niestety poza tak znaczącym plusem proszki do prania cechują się pewnymi minusami, a dokładniej:

  • Niektóre preparaty nie rozpuszczają się całkowicie (przyczyną może być przeładowana pralka);
  • Brudzą podajnik na proszek i konieczne jest jego regularne mycie;
  • Tary proszek się psuje i powoduje nieprzyjemny zapach z bębna i może blokować odpływ.

Płyny/ żele do prania – specyfika produktów

Z różnych raportów i badań wynika, iż najmniej stosowanymi środkami do prania są żele i płyny. Choć gorzej radzą sobie z plamami i mocnymi zabrudzeniami, cechują się wieloma zaletami takimi jak:

  • Stosunkowo niska cena jednego prania;
  • Rozpuszczają się szybciej niż proszek, zwłaszcza w wodzie o temperaturze 40 stopni;
  • Nie powodują zabrudzeń na ubraniach i całkowicie się rozpuszczają.

Kapsułki do prania – ogólna charakterystyka

Wadą kapsułek może być to, iż nie można jej podzielić i każde pranie wiąże się z użyciem minimum jednej kapsułki. Może stanowić to problem dla osób, które lubią prać ekonomicznie i robią małe prania. Jednak za ich wyborem przemawia:

  • Brak dozowania;
  • Zajmują mało miejsca;
  • Brak bałaganu, ponieważ nic się nie rozleje ani nie wysypie.

Granulki do prania – innowacyjny sposób na świeże i czyste ubrania

Granulki do prania to przede wszystkim świeżość, którą można zatrzymać na dłużej w każdej z tkanin, nadającej się do prania w pralce automatycznej, co oznacza, iż jedno pranie może całkowicie odmienić doświadczenia posiadania prywatnego magazynu świeżości w szafie, układania się do snu oraz przebywania w pachnącym domu. W przeciwieństwie do płynów do płukania tkanin, granulki do prania nie zawierają składników zmiękczających, dzięki czemu można je stosować do wszystkich rodzajów tkanin, w tym pościeli, ręczników czy odzieży sportowej.